Panna młoda z niepełnosprawnością

Katalogi, internet czy okna wystawowe pełne są sukien prezentowanych na wysokich modelkach o nienagannej figurze i takich manekinach, a przecież rzeczywistość nie jest monochromatyczna. Wszyscy jesteśmy różni, grubi, chudzi, niscy i wysocy. Choć w ciągu ostatnich lat możemy zauważyć, iż coraz więcej salonów sukien ślubnych tworzy kolekcje dedykowane paniom w rozmiarze plus size, to niestety osoby z niepełnosprawnością wciąż nie są jeszcze uwzględniane. A przecież panna młoda na wózku również zasługuje na piękną i białą suknię ślubną.

W przypadku wielu rodzajów niepełnosprawności w grę wchodzi jedynie szycie sukni na miarę. I tak, na przykład panie na wózkach inwalidzkich będą preferowały zapięcia na rzep, gdyż guziki są niezwykle problematyczne, zwłaszcza te na plecach.

Wszelkiego rodzaju karłowatość będzie wymagać raczej indywidualnego podejścia. Nie chcemy jeszcze dodatkowo skracać sylwetki zbyt obszerną spódnicą czy nadmiarem falban.

Wiele pań z niepełnosprawnością czuje ogromne skrępowanie jeśli ma przymierzać suknię w salonie, w towarzystwie obcych osób. Przymiarki bowiem są znacznie utrudnione dla takich osób, zwłaszcza dla tych na wózkach inwalidzkich. I tutaj ważne jest, by personel stanął na wysokości zadania. Salon sukni ślubnych Konin zapewnia profesjonalną obsługę w niezwykle intymnej atmosferze. Wystarczy, że umówimy się wcześniej na wizytę, by zapewniono nam, iż w tym czasie nikt nie będzie nam przeszkadzać. Możemy wziąć ze sobą również zaufaną towarzyszkę do pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *